Jaký dopad mají negativní programy z dětství na naši současnou finanční situaci?

Znám ten nepříjemný pocit, kdy se člověk najednou může ze dne na den dostat do finanční krize a vzápětí nemá finanční prostředky na NIC! Nemá na nájem, na rohlík, na své běžné potřeby, prostě na nic!

Začnu s psaním příběhu již od útlého dětství, kdy mě maminka začala od mých čtyř let vychovávat sama a neustále po dlouhá léta jsme se prodírali nelehkou finanční situací. Prakticky si ani nepamatuji na období, kdy jsme spolu prožívali finančně skvělé období a mohli si dovolit vše po čem jsme kdy toužili!

Neznala jsem jako dítě každoroční dovolené s rodiči… I když se mí rodiče od mých čtyř let rozvedli, tak jsem měla to štěstí je mít prakticky celé mé dětství a dospívání u sebe. Ač odděleně, ale měla! Tatínek pravidelně mamince posílal na mě alimenty a co 14 dní si mě bral na víkendy k sobě.

Tehdejší částky alimentů byly daleko nižší než je tomu dnes, ale vše jsme v té době vždy s mamčou zvládli a dokonce byla tak šikovná, že si pamatuji, že i z toho mála dokázala vždy něco ušetřit, kdyby náhodou se něco pokazilo, ať má finanční rezervu pro pořízení nové věci.

Dnes si ovšem uvědomuji, že za tím vším stálo její NEGATIVNÍ NASTAVENÍ, které měla VŮČI PENĚZŮM!

Její negativní nastavení z dětství, které ji v dospělosti ovlivnilo natolik, že se půlku svého života prodírala temným údolím nedostatku finančních prostředků a poté to předávala nevědomě také mě…

A co myslíte, že s dítěte vyroste, když celý život vyrůstá v negativních programech o penězích a slyší :

  •  To si nemůžeme dovolit!
  •  Na dovolenou nepojedeme, protože na to nemáme peníze!
  • Druzí si to mohou dovolit, protože jsou dva nebo vydělávají více peněz, ale já jsem na tebe sama!
  • Pracuji celý život za minimální plat, kde ty peníze mám brát? Mě nikdo nepomůže, na vše jsem sama!

A každý z nás určitě ve svém dětství slyšel podobné věty nebo nějaké negativní vzorce o penězích např. peníze kazí charakter, peníze mají jen bohatí, atd, atd. …

Kromě pár šťastlivců, kteří buď vyrostli v úplné rodině a jejich rodiče mohli mít tím pádem dva platy nebo pocházeli z bohatých rodin.

Nebylo to tehdy lehké období pro mou mámu ani pro mě, když jsem viděla své spolužáky, jak si jezdí každoročně na dovolené po česku nebo k moři do zahraničí… Taky jsem moc toužila si zaplavat v moři, fotit se na pláži a podobně…

Až jednou se mi můj sen opravdu v mém dospívání splnil!

Ačkoliv jsme se dlouhodobě prodírali finančními nedostatky, tak jak už jsem psala výše, maminka byla vždy velmi šetřivá a uměla si naspořit penízky i z mála. A proto mi dvakrát mohla dopřát zájezd ze školou k moři!

Tehdy jsem jela autobusem do Jugoslávie a další rok s přispěním financí i od taťky do Itálie :) . Obě dovolené jsem si naprosto skvěle užila, ač mi bylo líto, že jsem jela sama bez mamky, která taky vždy toužila se podívat k moři, ale neměla na to, abychom jeli obě a v dětství ji to nebylo umožněno.

Naštěstí o mnoho let později si svůj sen mohla splnit také ona. Společně jsme si zaletěli do jejího vysněného Egypta po kterém tolik toužila a o rok později do exotického ráje Thajska :) . Něco málo o naši dovolené si můžete přečíst zde :).

Z malé holčičky nakonec vyrostla dospělá žena, která se ze začátku řídila přesně těmi negativními programy z dětství!

  • makej nic nedostaneš zadarmo!
  • nezáleží jakou práci děláš, hlavně, že za ni dostaneš zaplaceno!
  • zadarmo ani kuře nehrabe!
  • podnikání není žádná jistota!

A taky že ano… během studování jsem hodně chodívala na brigády, abych si mohla dovolit to, co mi maminka koupit nemohla. Po vystudování školy jsem se vrhla do podnikání, ale z důsledků mé nedůvěry v sama sebe jsem po půl roce podnikání ukončila, nechala jsem se zaměstnat a skákala z práce do práce, jen abych měla peníze!

A DOST! CHCI ŽÍT JINAK !

Až v době, kdy jsem si musela projít nepříjemnou zkouškou z předchozího zaměstnání, jsem začala o sobě a o svém životě hodně přemýšlet… V práci jsem byla nešťastná a Vesmír mi jasně dával najevo, že už tam nepatřím!

Probíhalo u mě tehdy velké sebepoznání a začala jsem na sobě intenzivně pracovat. Makala jsem na sobě ve dne v noci, a tím se dostala ke své vysněné práci, kterou dnes dělám a která je MÝM POSLÁNÍM – MOU ŽIVOTNÍ CESTOU :) 

Můj příběh– Jak jsem se dostala na svou životní cestu, která mi dnes přináší obrovský pocit svobody a finanční spokojenost 🙂

Dnes jsem to já, která učí své klienty, jak se zbavit negativních programů z dětství, které nám způsobují, že se nám v určité oblasti našeho života nedaří, tak jak bychom si přáli. Fb: Karmalog a Numerolog Prejdová Žaneta.

Já se během mého sebepoznávání zbavila negativních vzorců o penězích, které jsem si nasbírala do svého podvědomí z dětství a dnes penízky miluji, mám k nim úctu a ráda si s nimi taky povykládám :) .

Vždyť to jsou mí partneři, které taky nutně potřebuji ke svému životu :) .

„Přidejte se do komunity lidí na stejné vlně – VĚDOMÁ CESTA KE ŠŤASTNÉMU ŽIVOTU uzavřená FB skupina…“

Žaneta Prejdová
Jsem vášnivou inspirátorkou a průvodkyní žen na jejich cestě k sebepoznání. Učím ženy pochopit hloubku svého života, a tím si vytvořit krásnější a vědomější život ve všech oblastech. Mimo to, také lidem pomáhám rozklíčit jejich schopnosti, objevit vnitřní dary, popřípadě objasnit jejich životní neúspěchy. To vše, díky osobnostním numerologicko-astrologickým rozborům, které pro vás a také pro vaše děti s láskou zpracovávám. Zajímá vás JAKÁ BYLA MOJE CESTA K TOMU, CO DNES DĚLÁM? Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.