Co je SEBELÁSKA a jak k ní můžu dojít?

Je sobota ráno a já se zrovna chystám napsat na facebook a instagram příspěvek o SEBELÁSCE. Pak mě ale napadla myšlenka, že toto téma by bylo fajn více rozvít, a tak z toho vznikl článek, který právě čtete :)
Hodně se na svých konzultacích setkávám, že zejména ženy mají problém v partnerských vztazích díky nedoceněné sebelásce samy k sobě. Neříkám, že muži nemají ten stejný problém, kdy zase oni nejsou dostatečně doceněni svou partnerkou. Ale tím, že pracuji zejména s ženskou energií, tak budu v tomto článku se zaměřovat více na ně. Proto mi to muži promiňte, ovšem i pro vás může být tento článek přínosný.
Ještě než začneme mluvit o tomto tématu vám chci říci, že vše, co píši o sebelásce je prosím pouze můj úhel pohledu :)

♥SEBELÁSKA♥

Co je vlastně sebeláska?

 • Stav, kdy už nejvíce pozornosti věnuji sobě
 • Stav, kdy už se řídím vlastním srdcem a dělám to, co je mi příjemné
 • Stav, kdy vnímám své potřeby
 • Stav, kdy sama sebe stavím na první místo
 • Stav, kdy umím říci NE
 • Stav, kdy už mi je jedno, co si o mě druzí myslí
 • Stav, kdy se umím ocenit, pochválit a ne se stále kritizovat, ač mi to jde mnohem lépe
 • Stav, kdy se umím v zrcadle na sebe usmát a popřát si krásný den
 • Stav, kdy se umím obejmout a nečekat, až někdo obejme mě
 • Stav, kdy plním své očekávání a ne očekávání druhých
 • Stav, kdy jsem s lidmi se kterými mi je dobře
 • Stav, kdy se starám jak o své tělo, tak také o svou duši
 • Stav, kdy mám spokojený partnerský vztah
 • Stav, kdy dělám práci, která mě baví a naplňuje
 • Stav, kdy sobě dopřávám péči z hlediska zdraví
 • Stav, kdy nedělám to, co nechci
 • Stav, kdy už se nepotřebuji zalíbit druhým lidem
 • Stav, kdy jsem přirozená autentická
 • Stav, kdy jsem upřímná k druhým lidem
 • Stav, kdy se přijímám taková jaká jsem

Co je SOBECTVÍ aneb co je NELÁSKA sama k sobě?

 • Stav, kdy přetrvávám dlouhodobě v kontraproduktivním vztahu
 • Stav, kdy se kritizuji
 • Stav, kdy se na sebe neumím podívat do zrcadla, natož se na sebe usmát a popřát si krásný den
 • Stav, kdy se trápím v nějaké oblasti mého života a bojím se udělat změnu
 • Stav, kdy neumím říci NE
 • Stav, kdy bych se pro druhé rozkrájela
 • Stav, kdy druhé upřednostňuji na první místo před sebou
 • Stav, kdy nevnímám své pocity
 • Stav, kdy nevnímám své potřeby
 • Stav, kdy se převážně řídím rozumem
 • Stav, kdy si neudělám čas sama na sebe
 • Stav, kdy se scházím s lidmi, kteří jsou negativní
 • Stav, kdy neumím říci co cítím
 • Stav, kdy dělám zejména to, co po mě chtějí ostatní
 • Stav, kdy se neumím řídit sama sebou
 • Stav, kdy můj život řídí jiní lidé
 • Stav, kdy se nepřijímám taková jaká jsem
 • Stav, kdy stále poukazuji na své chyby a nedostatky

Těch bodů k sebelásce a k sobectví bych mohla sepsat ještě mnohem více, ale domnívám se, že není potřeba, protože jste asi pochopily na co narážím. Třeba si teď říkáte, že sebeláska je forma sobectví. Díky bohu nemáte pravdu. Hned vše objasním.

Já se vždy na svých konzultacích klientek ptám ,, už jste někdy letěla letadlem?Proč se na to ptám… Letuška před odletem upozorní, že pokud by se začalo letadlo řítit, tak si máme nasadit na obličej kyslíkovou masku. A teď má otázka: Letíte s dítětem a letadlo začne padat dolů… komu byste prvně nasadila masku? Sobě nebo dítěti? “ Nyní se zamyslete nad touto otázku, odpovězte si a poté čtěte dál…

Domnívám se, že většina z vás odpověděla, že dítěti. Ano, s tím se setkávám u většiny žen, které odpoví stejně. Ale já vám teď malinko pootevřu vaše oči. Protože jestliže chceme naše dítě nebo kohokoliv zachránit, tak nejdříve musíme zachránit sebe. Když bychom totiž nejdříve nasadily masku dítěti, tak bychom se mohly udusit a naše dítě by zůstalo samo – bez nás, zemřely bychom. Ale tím, že první zachráníme sebe, můžeme následně zachránit nejen své dítě, ale také mnoho dalších lidí v letadle.

Prosím vás, to byl teď uveden pouze příklad, abych vám malinko v tomto otevřela oči. Tak prosím teď neanalyzujte tu situaci co by se dělo, kdyby se letadlo skutečně řítilo  :-)

Tím jsem pouze chtěla vysvětlit, že sebeláska není sobectví. Sobectví je stav, kdy děláme něco na úkor druhého. Sobectví je stav, kdy upřednostňujeme ostatní před samy sebou.

Sebeláska je stav, kdy se přijímáme takové jaké jsme se vším co je součástí nás. Kdy se cítíme šťastné s tím co děláme a jak se chováme. Nikdo nás v ničem nebrzdí, protože se brzdit nenecháme. Děláme to, co chceme dělat a ne to, co musíme, jen abychom se druhým zavděčily.

A to jak se v našem životě cítíme, podle toho také konáme a následně máme výsledky. Když jsme šťastné my, jsou šťastní také všichni okolo nás. Když se ovšem budeme stále obětovávat pro druhé, tak v životě nebudeme až tak šťastné, protože vždy se najde někdo, kdo nám dá jasně najevo, že dávat sebe na druhé místo není zas až tak chytré. Uvedu příklad, abyste si to mohly více spojit.

 

Jste žena, která ráda pomáhá a přináší vám to radost, když můžete o někoho pečovat. Máte např. partnera o kterého se staráte s láskou tak moc, že nevědomky sklouznete do pozice jeho mámy. Připadne vám to normální, protože jste vyrostla v rodině, kde se stejně tak maminka starala o vašeho tatínka.

Takže svému partnerovi chystáte svačinky do práce, nakupujete, staráte se o děti, děláte všechny domácí práce, nachystáte snídani, oběd, večeři, no zkrátka veškerý maminčin servis splňujete na jedničku s hvězdičkou. Váš chlap se s vámi má jako v bavlnce. Ze začátku si toho u vás váží, po čase to bere jako samozřejmost.

A najednou přijde rána! Váš partner je vám nevěrný! A vy se hroutíte… nechápe proč… říkáte si: ,,Co mu u mě chybělo, že to udělal! Vždyť se o něj tak pěkně starám?!“ Jste smutná a nechápete, co jste udělala špatně.

A to je právě ono milé ženy :cry:

Když se někde hodně obětováváme a teď je jedno kde, zda v partnerském vztahu nebo v rodině apod., tak vždy padneme na ,,hubu,, promiňte mi to slovo, ale je to tak. Upřednostňováním druhých před námi samotnými samy sebe ztrácíme a druzí mají moc s námi manipulovat, protože jsou si vědomi, že jsme tady vždy pro ně. A to se až tak moc nelíbí tomu nahoře, proto nám začne posílat pořádné lekce. Jsme tady všichni za sebe. Tudíž nejšťastnější musíme být prvně my a pak můžeme pomáhat komu chceme.

Nejdříve musíme umět pomoci sobě, pak můžeme pomáhat ostatním, ALE pouze v případě, že chceme, ne s pocitem, že musíme, jak jsme se to naučily v našem dětství…

A tak uvědomění si toho, že jsme k sobě kolikrát fakt tak sobecké, že si samy sebe nevšímáme, nám pak druzí musí udělovat různé nelehké lekce, abychom se probudily.  Ženy se mě často ptají ,, Jak se mám začít milovat, máte nějaký návod?“

Ano nejde ze dne na den lusknutím prstu se začít milovat. Já kdysi na tom byla úplně stejně jako vy dnes. Kdy jsem žila pro druhé a na sebe jsem zapomínala, protože jsem se domnívala, že to tak má být a je to normální. Ale díky nelehkým situacím v mém životě, jsem se zavčasu vzpamatovala a začala pátrat, proč se mi co děje např. když ke mě lidé nemají úctu, jsem druhým pro smích, neváží si mě, ponižují mě apod. Přišla jsem na to, kde byla z mé strany chyba. V nelásce sama k sobě.

Pokud se chcete více dozvědět o mém příběhu, tak si můžete stáhnout můj ebook, který je ZDARMA. V něm přesně popisuji, jaký život se mi odehrával před sebeláskou a jaký se odehrává po sebelásce :) . CESTA ZA ŠŤASTNÝM ŽIVOTEM aneb 4 JEDNODUCHÉ KROKY, JAK ZÍSKAT HOJNOST DO SVÉHO ŽIVOTA

K sebelásce jsem si došla po mnoha letech po určitých životních zkušenostech, které se mi na základě toho děly. Cesta k sebelásce je dlouhá a ani dnes ještě nemám úplně vyhráno. Jsou dny, kdy zjistím, že jednám proti sobě. Ale to je v naprostém pořádku v případě, kdy si to včas uvědomím a následně k sobě začnu přistupovat zase s láskou♥.

Vy, kteří mě sledujete již delší čas víte, že mám online kurz RESTARTUJ SVÉ PODVĚDOMÍ, a tento kurz je zaměřený zejména na magii úplňků, které mají pro nás obrovskou sílu. Každý úplněk chce, abychom si ve svém životě zpracovaly určité téma. Vždy se točíme kolem čtyř základních oblastí, a to je ZDRAVÍ, KARIÉRA, PENÍZE, VZTAHY.

Nyní bude úplněk ve Lvu v pondělí 21. 1. 2019 a ten nás bude tlačit právě do situací, kdy si budeme muset toto téma sebelásky zpracovat. Budou nás potkávat situace a lidé, kteří nás budou zkoušet co vše vydržíme a jak se máme rády. Proto milé ženy, jestliže už chcete žít šťastně a chcete, aby se vám ve vašem životě dařilo, tak se musíte začít milovat♥

Toužíte např. po krásném harmonickém vztahu s mužem, který vás bude nosit na rukou a udělá vše co vám na očích vidí? No která ne, že :))). Tak než tento muž vstoupí do vašeho života, pojďte na sobě zapracovat, a to vše co si přejete, aby vám partner dal, nejdříve dejte sobě. Jak se říká: ,, TO, CO ZE SEBE VYZAŘUJI, TO SE MI VRACÍ NAZPÁTEK “.

Různými nelehkými zkouškami s lidmi a s muži jsem si prošla až až, proto vám mám co předat a ukáži vám cestu jak se mít ráda naučíte i vy :).

Pokud máte zájem o kurz, tak se můžete do něj přihlásit do 23.1. 2019. Napište mi zprávu na facebook nebo na email.

Jen vás chci ještě upozornit, že cesta k sebelásce trvá určitý čas. Vše je dlouhodobá záležitost. Kdy ovšem dojdete ke svému cíli, už záleží čistě na vás :) .

Těšíme se na vás společně s vašimi budoucími restarťáčkami v uzavřené fb skupině :)

S láskou a úctou Žanet♥

 

 

Žaneta Prejdová
Jsem vášnivou inspirátorkou a průvodkyní žen na jejich cestě k sebepoznání. Učím ženy pochopit hloubku svého života, a tím si vytvořit krásnější a vědomější život ve všech oblastech. Mimo to, také lidem pomáhám rozklíčit jejich schopnosti, objevit vnitřní dary, popřípadě objasnit jejich životní neúspěchy. To vše, díky osobnostním numerologicko-astrologickým rozborům, které pro vás a také pro vaše děti s láskou zpracovávám. Zajímá vás JAKÁ BYLA MOJE CESTA K TOMU, CO DNES DĚLÁM? Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře
 1. Silvie Slonková napsal:

  Dokonalé Žanetko. Toto téma mám v sobě zpracované. Máte pravdu, není to hned.Mi to trvalo čtrnáct let, pak přišli čtyři roky neznámé pomoci. To byl jak blesk s čistého nebe a po osmnácti letech se mi otevřel krásný život. Úžasné, vaše přirovnání s letadlem opravdu používám už dlouho také. Nebo jsem v Egyptě když jsem byla s kamarádkou na dovolené krásnou příhodu. Mladý muž vozí klienty z letiště k hotelům. Umí a chce se zdokonalit česky. A právě jsem mu povídala o tom, jak jsou turisté na něm závislí když neznají řeč. Za příklad jsem mu dala když má džbán s vodou na poušti, nejdříve se musí napít on sám aby mohl pomoci druhým. pochopil. Silvie Slonková

  • Žanet Prejdová napsal:

   Přesně tak Silvinko, děkuji vám za vaši zpětnou vazbu :). Mějte se nádherně :-*

 2. Mirka Maříková napsal:

  Zdravím Žanetko.Děkuji za pěkný článek.Na tom rozhodně bude hodně pravdy…Nechci se jakkoli chvástat, ale myslim, že v dnesni době už mi slovo,, Sebeláska“není cizí, pracuji na tom a je to fajn pocit…myslim, ze se slovem sobectví, to opravdu nemá nic spolecneho..nikomu umyslne neublizuji, takze citit se fajn, neni sobectvi..Děkuji za všechny vaše články, jen tak dál…..držím palečky, at se vám daří…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.