Letos 3 roky manželé a 10 let spolu. 4 tipy jak zdolávat překážky v partnerském vztahu

18.7. 2018 jsme s manželem oslavili 3 roky manželství a v říjnu oslavíme 10 let našeho společného vztahu.

Spousta našich přátel nás vidí jako šťastný pár, což díky naší práci na vztahu už jsme, ale ne vždy tomu tak bylo… Dnes mohu náš vztah zhodnotit tak, že naší trpělivostí, vírou, vzájemnou tolerancí a bezpodmínečnou láskou je na úrovni harmonie a vzájemného souznění.

BOUŘKY, KRIZE DO VZTAHU PATŘÍ

Mnoho lidí vnímá partnerské krize či nedorozumění jako něco špatného a hned se bojí, že se jejich partnerství rozpadne. I já měla kdysi tento pocit, protože jsem v minulosti měla vztahy, které ztroskotaly. Byl tam ten strach. Ale s odstupem času pozoruji, že právě bouřky a krize nás více spojili.

Je jasný, že pokaždé jsme neprožívali jen skvělé růžové dny vzájemného objetí a pusinkování a ani dnes tomu tak není, ale vše je v naprostém pořádku. Vše je vývoj. A i vztah je velký vývoj. Zejména spirituální :)). Bouřemi se náš vztah vždy prohloubil a my si vzájemně hodně věcí uvědomili. Pokaždé jsme se snažili vše řešit hlavně v klidu a poté podniknout další kroky jak dál. A díky tomu jsme se ještě více sblížili ♥.

TENTO MUŽ MĚ CELOU DOBU UČÍ JAK ŽÍT V PARTNERSKÉM VZTAHU

Každé partnerství nám ukazuje naše slabé stránky, naše nedostatky.

Cokoli nám vadí na tom druhém, je náš vlastní problém, který bychom si v sobě měli poléčit, aby nám jej přestal odzrcadlovat neboli ukazovat v naší fyzické realitě.

A to je na tom úžasné. Když toto spousta lidí pochopí, tak bude zaručeně menší rozvodovost.

Partner nás učí růst v našem životě, aniž by o tom věděl a kolikrát také my :) . Někteří si již toto uvědomují a někteří ještě ne. Ti, kteří ne, mají tendenci si na partnera stěžovat, a tím vytvářet další negativní okolnosti spojené s překážkami.

Když se vrátím k nám… Můj muž mě 10 let učí jak žít v partnerském vztahu. Jsem z rozvedené rodiny a jako dítě jsem neměla vzor ve vytváření kvalitního láskyplného souznění mezi dvěma lidmi. Dodnes jsem svým rodičům vděčná, že ukončili své cesty zavčas a já tím nemusela více trpět.

Díky mé zkušenosti jako dítě, nejsem v žádném případě zastáncem toho, aby partneři spolu zůstávali kvůli ratolestem, když jim partnerství už dlouhodobě nefunguje a nemají společnou snahu to dál řešit. Kdo nejvíce totiž trpí je dítě. Děti se rodí s představou, že budou žít v klidné rodině a budou milované. A jestliže tomu tak není a nelze se vztahem už dál nic dělat, tak je dobré, aby oba partneři šli svou vlastní cestou. Dítě pak má menší pravděpodobnost opakovat ty stejné chyby jako jeho rodiče. Nerozchází se dítě a rodič, ale rodičové.

Mou zkušeností si dokážete alespoň malinko představit, že tím, že jsem neměla pořádný vzor ve svých rodičích, tak jsem tímpádem neuměla ve vztazích fungovat. Ztrácela jsem se v nich. Respektive sama v sobě. Měla jsem program hodné holčičky, která měla potřebu se o vše a o všechny postarat. Více se můžete dočíst v mém e-Booku  CESTA ZA ŠŤASTNÝM ŽIVOTEM aneb 4 JEDNODUCHÉ KROKY, JAK ZÍSKAT HOJNOST DO SVÉHO ŽIVOTA, který je ke stažení ZDARMA. E-Book vás může obohatit i o jiné zajímavosti a mnohém otevřít vaši mysl .

Za celou dobu společného žití, mám obrovské štěstí, že byl můj manžel velmi trpěliví a věřil v nás. Učíme se jeden od druhého. On mě učí vytvářet harmonický a láskyplný vztah a také hodně komunikovat, když nás něco trápí. Já ho zase učím umět se v životě více prosadit. Proto nás Vesmír spojil, abychom se vzájemně obohatili. Takhle to má každý z nás. Každý se učíme se svým partnerem něco jiného. To co se potřebujeme zrovna naučit, abychom se posunuli dále. Odkrývá nám naše vnitřní bloky.

Nevnímejte partnerské krize jako negativní součást vašeho života, ale jako pozitivum.

Krize vás oba obohatí a na základě toho si uvědomíte, že tudy cesta nevede, a tak je potřeba to vytvářet jinak.

My jsme si s manželem prošli doslova v určitém období peklem, ale vše jsme zvládli, a proto mohlo zase začít svítit slunce a dnes si spolu plníme naše sny ♥. To víte, že přijde i mrak, ale nad ním už se dnes pouze pousměji, protože již vím, oč tu kráčí :)).

Jestli vám mohu malinko poradit, zkuste se nejdříve (než podniknete jiné kroky) hlouběji zeptat samy sebe, co vás má daná situace, která vás trápí naučit. Uvidíte, že když se toto naučíte takhle vnímat, váš vztah půjde více do hloubky a vaše partnerství půjde lepším směrem a vy si budete blíž a blíž.

A nyní už jdeme na 4 TIPY JAK ZDOLÁVAT PŘEKÁŽKY V PARTNERSKÉM VZTAHU :)

 • 1
  Uvědomte si, co vám vadí na vašem partnerovi a zkuste hledat příčinu v sobě
  Teď nechci milé ženy, abyste se cítily jako viníci, proč vám vztah nefunguje. Ale tam je mnohdy ten kořen, který nám dělá nepořádek ve vztahu. To, co vám vadí na partnerovi je váš problém. To znamená, že vám ukazuje něco, čeho buď máte nedostatek nebo nadbytek. Co nezvládáte nebo co zvládáte až moc a je potřeba tam ubrat. Např. hodně vaše velká starostlivost o druhé a on vám naopak ukazuje, že si hledí hlavně sám sebe a cítí se dobře. To je to, co se máte od něho naučit. Například.
 • 2
  Cokoli vám vadí, řekněte mu to. Otevřeně s ním mluvte. Chlap není vědma jako my ženy :))
  Váš partner neví co vás trápí, proto se mu to nebojte říct. On tím, že nemá vámi nastavené hranice může někde tlačit až moc a není si toho vědom. Tím, že mu to řeknete, může ubrat. Pověste mu váš problém a třeba spolu najdete rychlé vyřešení situace, která vás trápila. Vám se uleví a jemu taky, protože bude mít po svém boku zase ženu, která bude šťastná :).
 • 3
  Pokud je ve vztahu závislost, opět je potřeba jít do sebe
  Každá závislost, ať už na alkoholu, cigaretách, práci je důsledek naší závislosti. A ta závislost může pramenit z toho, že jsme závislé na příjmu našeho partnera nebo také může pramenit z toho, že neumíme být samy a tak máme potřebu být stále po jeho boku, aniž bychom si žily také svůj vlastní život.
 • 4
  A co taková nevěra značí? Je potřeba hned ukončit vztah?
  Taková situace, když ve vztahu nastane je velmi bolestivá. Ale musím upřímně říci, jak z vlastní zkušenosti, tak ze zkušeností mých klientů, že nic se neděje náhodně a opět se musíme podívat do sebe. Nevěra se jednak přitahuje našim strachem, že nám partner může být někdy nevěrný nebo tím, že jsme nevěrné samy sobě a pořád upřednostňujeme druhé před sebou samými a tím, se nám nevěra ukáže v této podobě. Možná je to pro vás těžké pochopit, ale je to tak. To, jak se chováme k sobě, vidíme tam venku v naší realitě odzrcadlením ostatních, jak se chovají oni k nám. A to je občas docela síla vidět, když se na to začnete dívat z této perspektivy :).

Dámy na závěr…

Dělejte si v životě radost a nečekejte, až vás někdo učiní šťastnými. Mohly byste se dočkat zklamání. Mějte se rády a nezapomínejte, že od nás vše začíná a taky končí :).

Pokud byste se chtěli se mnou osobně nebo dálkově spojit a probrat vaši situaci se kterou potřebujete poradit, tak se se mnou můžete spojit skrze facebook nebo email. Ještě se mrkněte na můj YOUTUBE kanál, pokud již nejste fanoušky, protože tam věřím také naleznete spoustu inspirace na podobné téma, které jsme dnes spolu probraly. Jsem mimo jiné také autorkou online kurzu Restart podvědomí, ve kterém ženám ukazuji, jak si vytvoří k sobě láskyplný a požehnaný vztah, který jim ukáže novou cestu ve vnímání jejich partnerského vztahu.

 

 

Žaneta Prejdová
Jsem vášnivou inspirátorkou a průvodkyní žen na jejich cestě k sebepoznání. Učím ženy pochopit hloubku svého života, a tím si vytvořit krásnější a vědomější život ve všech oblastech. Mimo to, také lidem pomáhám rozklíčit jejich schopnosti, objevit vnitřní dary, popřípadě objasnit jejich životní neúspěchy. To vše, díky osobnostním numerologicko-astrologickým rozborům, které pro vás a také pro vaše děti s láskou zpracovávám. Zajímá vás JAKÁ BYLA MOJE CESTA K TOMU, CO DNES DĚLÁM? Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.